Nároďák připravil další Kluboofku, opět v režii zahraničních interpretů

Souls of Diotima

Další kolo ankety Kluboofka bylo spuštěno v neděli 17. ledna ve 20:00. Anketa běží na stránkách jaroměřského Nároďáku a fanoušci v ní vybírají podle svého uvážení ten nejlepší z nabízených videoklipů.

S novým videoklipem se představí Dormanth, Savage Messiah mají českého basáka

Lednová Kluboofka opět jako posledně nabízí hlavně zahraniční kapely. Pojďme se podívat, mezi kterými můžete hlasovat o videoklip měsíce. A třeba objevíte i novou hudbu, která vás bude bavit.
Prvním soutěžícím je španělská melodic death/doomová čtveřice Dormanth. V anketě můžete hlasovat pro jejich novinku Tragicomic z alba Complete Downfall, které vyšlo koncem října minulého roku. V této zemi moc takových kapel nenajdete, proto v případě zájmu neváhejte poznat, jak dobře zní tento žánr v podání výše zmíněné metalové stálice.
Druhým soutěžícím jsou britští Savage Messiah, jejichž tvorba je na pomezí thrash a heavy metalu. I od nich je v nabídce relativně nový zářez, a sice skladba Down and Out z předloňského alba Demons. Oproti Dormanth jsou sice o poznání mladší, zdaleka však nejde o žádné zelenáče – během třinácti let existence již vydali šest studiových alb. V jejich sestavě navíc najdeme i tuzemského muzikanta – basu v této kapele drtí bouřlivák Míra Sláma.

Welicoruss s dalším povedeným počinem a nové album Souls of Diotima vyjde brzy

Savage Messiah tedy mají mezi sebou i českého muzikanta, třetí soutěžící pak ještě o jednoho víc. Řeč je o česko-ruských symphonic/blackmetalových Welicoruss, se kterými jsme vám nedávno zprostředkovali dvojici obsáhlých rozhovorů. V anketě můžete hlasovat pro jejich videoklip ke skladbě Siberian Heathen Horde, který byl zveřejněn minulý rok a patří mezi ty nejpovedenější z jejich dílny. Kapela sice „z jistých důvodů“ musela zrušit svůj podzimní koncert v Nároďáku, při nejbližší možné příležitosti se však chystají zde zahrát a svůj soutěžní song si zde dají (i s fanoušky) naživo.
Čtveřici soutěžících pak uzavírá italská progressive/powermetalová formace Souls of Diotima. Z jejich tvorby byl do Kluboofky zařazen song The Black Mask. Jedná se o úvodní skladbu z jejich nového alba Janas, které vyjde koncem ledna. Jde také o jedinou kapelu z těchto soutěžících, která má v sestavě dívku – frontmankou kapely je totiž pohledná Claudia Barsi.

Hlasování bude nově přes YouTube kanál

Pozor! Hlasování bude nově probíhat přímo přes YouTube kanál Nároďáku. Započítává se jak zhlédnutí klipu, tak palec nahoru. Šest hlasujících, kteří se zúčastní hlasování, má navíc možnost vyhrát 32 piv PREMIUM od Pivovaru Chotěboř. Stačí se vedle hlasování zaregistrovat na stránkách jaroměřského Nároďáku.

Minulý vítěz Moyra přijede, jak jen to půjde

Jen pro informaci, vítězem minulé Kluboofky se stala polská melodic/deathmetalová Moyra. I tato kapela se těší na své fanoušky při koncertě v Nároďáku a představí se zde hned, jak to bude možné.

Text: Mates Šimek, foto: archiv kapely