Němečtí Electric Callboy oživili v Lucerně osmdesátky

Electric Callboy/foto: Petr Hanč

16. března se po necelém roce vrátili do Prahy Electric Callboy. Jejich koncert se odehrál ve Velkém sále pražské Lucerny a bylo vyprodáno. A my vám atmosféru této akce, pořádané agenturou Pragokoncert Bohemia, přiblížíme slovem i nadupanou fotogalerií.

Future Palace na úvod

Před vchodem do Lucerny se to po soumraku začalo pěkně štosovat a osmdesátkové retro outfity fanoušků jasně napovídaly, na koho se těší nejvíc. V půl osmé odstartovala večer první předkapela. Trio Future Palace s frontwoman Mariou Lessing bylo plné energie a během svého půlhodinového setu rozehřálo první příchozí.

Holding Absence plní energie

Po dvacetiminutové pauze na menší přestavbu pódia přišla na řadu druhá předkapela Holding Absence. Tahle post-hardcoreová banda byla založena v roce 2015 ve městě Cardiff ve Walesu. Ta už měla vyhrazený čtyřicetiminutový set a v jeho průběhu se Lucerna začala plnit. Tahle mladá formace je taktéž plná energie a fanoušci si koncert užili. Holding Absence skončili přesně v devět a po následné půlhodinové úpravě pódia už Lucerna praskala ve švech.

Electric Callboy s propracovanou show

V půl desáté na pódium vtrhla hlavní hvězda večera Electric Callboy, kterou fanoušci bouřlivě přivítali a všichni společně rozjeli pořádný mazec. Devadesátiminutové vystoupení doprovázela propracovaná projekce a fanoušci si koncert užívali plnými doušky. Není divu, že bylo vyprodáno. Show Electric Callboy a jejich komunikace s fanoušky je skvělá, a ti jim to několikanásobně vracejí. Jejich set začal songem Tekkno Train a pokračoval například skladbami Hate/Love, Supernova nebo Arrow of Love. Zazněly také pecky Hypa Hypa, Fuckboi (na kterou se přidala zpěvačka první předkapely Maria Lessing), Pump It, Spaceman a na závěr We Got the Moves. Tahle německá metalcoreová banda má slušně našlápnuto na další vyprodané koncerty.

Text a foto: Petr Hanč