Chlístovský Hejk: přijedou Pro-Pain, Gaia Mesiah i S.P.S.

Gaia Mesiah, Marka Rybin/foto: Magda Šotolová

Kalendáře se nám začínají pěkně plnit hudebními akcemi, a proto zbystřete. Už za měsíc (22.-25. 6. 2023) na Vysočině vypukne již 8. ročník multižánrového festivalu Chlístovský Hejk.

Warm-up ve čtvrtek

Tento pohodový fesťáček hned vedle Třebíče zaujme všechny generace, posluchače různých žánrů, rodiny s dětmi, ale i labužníky a pivaře. Pořadatelé začali zveřejňovat novinky, a to hned zostra. Rozhodli se rozšířit tuhle skvělou akci o další den, a proto můžete dorazit už ve čtvrtek, kde vystoupí čtyři místní kapely: Eponine, Ona, Sightless Era a stálice Jezerel.

Zahraniční i čeští umělci

Letošní ročník bude výjimečný i svým line-upem. Těšit se můžete na první zámořskou kapelu, a to hned jednu z největších legend amerického hardcore – Pro-Pain. Druhá pak bude kapela N.O.H.A. Je charakterizována energií, nabitými groovy a otevřenou žánrovou směsí drum & bass a world music, která vás nenechá jen tak postávat opodál. Z českého zastoupení nebude chybět po předchozím úspěchu také například Gaia Mesiah, ale i Xavier Baumaxa. O trochu punku se postarají legendární S.P.S., nově se můžete těšit na matadory Futurum s Romanem Dragounem anebo Honzu Křížka (ex Walk Choc Ice). Myslím, že letošní ročník posune tuto akci opět o krok výš, a že si to všichni opět parádně užijeme. Lístky opět zakoupíte buď online přes Nfctron, nebo osobně v restauraci Kocour v Třebíči.

Druhá mini stage v hospodě

Dalším překvapením bude doprovodný program – druhá mini stage v Chlístově ve vsi v hospodě, kde se můžete těšit na písničkáře, filmy či dokumenty nejen o hudbě. Nově také vznikla spolupráce s centrem Barevný svět Třebíč, kde lidé s postižením budou celou sobotu součástí dětského odpoledne. S dětmi budou tvořit výrobky, které si pak návštěvníci budou moci i zakoupit. Aby toho nebylo málo, přibude kromě obvyklého piva Zubr ještě jedno, a to rovnou vlastní pivo z Líšeňského pivovaru.

Text: Jirka Kunčík, foto: Magda Šotolová, video: YouTube.com

Author