Niakara chystá koncertní večer s hosty ve Futuru

Niakara/foto: Petr Dio

Niakara, nová kapela renomovaného baskytaristy Zdeňka Kuba, hlásí první samostatný koncert. Metalový večer se zajímavými hosty se uskuteční na podzim v Praze.

Sestava složená z matadorů

Od letošního jara je na české hudební scéně nová metalová síla, s níž je nutno počítat. Aby ne, když Niakaru tvoří taková silná sestava. Zpěvák Mayo Petranin je zároveň hlasem powermetalových Symphonity, kytarista Petr Voháňka nedávno znovu vydupal ze země svou Dirty Game. Martin Pavlíček kočoval po progmetalových kapelách, ovšem tahle mu stála za pevnější zakotvení. O kvalitách bubeníka Pavla Kubáta přesvědčí jediné slovo: Root. A baskytarista Zdeněk Kub víc než pětatřicet let krotil tlusté struny v Arakainu – a souběžně pro kapelu pilně skládal.

Autorská tvorba prověřená časem

Právě autorská tvorba Zdeňka Kuba se nyní stane základem repertoáru Niakary – z pódia zazní písně jako Černý koně či Šeherezád II. Dnes bylo představeno lyrics video ke skladbě Kruhy v obilí.

Hosté budou postupně odtajněni

Niakara pustí všem přítomným do uší hutný, poctivý metal 17. října v pražském klubu Futurum. Samotný název klubu odkazuje na budoucnost, do které kapela tak optimisticky hledí. Slavnostní příležitost jako první samostatný koncert si žádá přítomnost hostů. Ti budou odtajněni postupně. Již nyní však můžeme prozradit, že se bude jednat o zajímavá jména působící již léta na české hudební scéně, sólově i v legendárních kapelách.

Být naživo při tom

Vy, kdo v říjnu najdete cestu do Futura, budete svědky startu kapely, která spojí zkušenost s potenciálem, klasický metalový základ s moderním přístupem. Vstupenky již nyní prodává Ticketstream.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio, video: YouTube.com

Author