Insania má nový klip Jedeme peklo: Měli jsme chuť natočit plnotučnou gangsterku

Insania/foto: TZ kapely Insania

Kapela Insania tasí své zbraně v novém videoklipu z prostředí podsvětí plného gangsterů, striptérek, alkoholu a vražd. Připravte se, v Brno Sin City teče červená!

Groteska včetně stříleček

Svým videoklipům věnuje Insania vždy patřičnou péči. Obvykle obsahují notnou dávku humoru i sarkasmu – a klip Jedeme peklo dosavadní kolekci příjemně rozšiřuje. Přestože poselství skladby tentokráte tolik neprovokuje, klip již tradičně není určen slabým povahám. Členové kapely v něm ve stylu komiksové gangsterky Sin City prolévají krev, ženy za peníze tančí na stolech a whisky teče proudem: „Měli jsme chuť natočit plnotučnou brakovou gangsterku, v podstatě grotesku. Včetně stříleček a tak. A využít ty naše postavy, které máme v bookletu alba GRRRotesky,“ komentuje ideu klipu zpěvák Poly.

Zpracování konkuruje světovým technologiím

Black Drum zároveň vysvětluje, jak vznikl námět na celý videoklip: „Všichni v kapele Sin City milujeme a už od začátku natáčení bylo jasné, že klip bude pocta těmto filmům i původnímu komiksu. Písnička Jedeme peklo k tomu přímo vybízela, protože i samotnej text je vlastně o zdivočelé městské partě, která pro trochu toho násilí nejde daleko.“ Klip je zdařilou kompresí gangsterského dramatického příběhu se všemi aristotelskými zvraty, které dobrý příběh vyžaduje. Nechybí mu napětí ani nečekané vyústění. Svým čtvrt roku připravovaným zpracováním tato animace konkuruje světovým pokrokovým technologiím, samotné opěvované Sin City nevyjímaje.

Kapela sbírá ceny

Insania je kultem na tuzemské tvrdě alternativní scéně. Za dobu svého působení čtyřikrát hrdě převzala cenu Anděl, řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva, včetně zařazení skupiny do Galerie legend. Nejčerstvější andělské ocenění patří aktuální desce GRRRotesky, vydané loni u nahrávací společnosti Smile Music Records.

Text a foto: TZ kapely Insania, video: YouTube.com

Author