Pátek se stal dalším nezapomenutelným dnem pro fanoušky tvrdé hudby, kteří se sešli na letošním ročníku festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Druhý den byl pestrou přehlídkou jednotlivých metalových subžánrů a zahrnul vystoupení několika slavných kapel, které doslova rozpálily festivalové pódium.
Susurro: úvod rovnou zostra
Den odstartovala německá kapela Susurro, která si získala publikum svým syrovým death/thrash metalem. I přesto, že tato skupina byla založena teprve v roce 2019, dokázala svou energií a nakažlivou vášní pro metal okouzlit přítomné. Následovala česká metalová kapela Dark Gamballe, která se na festivalu objevuje téměř každý druhý rok. Jejich energické vystoupení zahrnulo také novou skladbu Špatné věci, což diváci vřele přivítali. Project Renegade, který vystoupil poté, je čtyřčlenná kapela z Řecka s charismatickou zpěvačkou Mariannou. Ti zahráli svůj alternativní metal s nádechem progresivních prvků. Jejich přesvědčivý výkon upoutal pozornost a ozvláštnil program festivalu.
Lord of the Lost zanechali hluboký dojem
Následovat měla původně kapela Slope, která však zrušila své vystoupení z osobních důvodů jen pár dní před festivalem. Německá post-hardcore skupina Venues naštěstí přijela vystoupit jako náhrada. Jejich energické vystoupení s působivými melodiemi a výraznými vokály (Lela Gruber – čisté vokály, Robin Baumann – scream) diváky okouzlilo a potěšilo. Švédská osmičlenná heavymetalová kapela Brothers of Metal, vystupující ve vikingských kostýmech, zahrála své nejlepší skladby jak z debutového alba Prophecy of Ragnarök, tak i z druhého (prozatím posledního) alba Emblas Saga. Jejich epické skladby a výrazné vokály přenesly posluchače do světa hrdinských příběhů a mystických přízraků. Německá parta Lord of the Lost se představila s gothic metalem a působivou scénografií. Zpěvák Chris „Lord“ Harms a jeho kolegové přinesli temné a emotivní vystoupení, které zanechalo v divácích hluboký dojem. Vždyť Lord of the Lost si zahráli už i v roli předskokanů legendárních Iron Maiden. Švédská rocková kapela The Night Flight Orchestra, známá svou retro atmosférou a poutavými melodiemi, přinesla pak do letošního ročníku festivalu novou dimenzi zábavy a odlehčila atmosféru festivalu.
Phil Campbell and the Bastard Sons: Pokračování legendy
Následovala kapela Phil Campbell and the Bastard Sons, založená po smrti frontmana Motörhead Lemmyho Kilmistera kytaristou Philem Campbellem. Skupina uctila památku legendárního zpěváka svým vystoupením plným hitů Motörhead jako Ace of Spades, Killed by Death nebo Born to Raise Hell. Kapela složená skoro kompletně z členů Campbellovy rodiny (kromě zpěváka Joela Peterse) potěšila fanoušky a připomněla nezaměnitelný odkaz Motörhead. Po dávce rock and rollu přišla na řadu německá rock/metalová kapela Feuerschwanz, vystupující ve středověkých kostýmech. Ta přenesla publikum do doby rytířů. Jejich vystoupení bylo plné zábavy a stalo se výjimečným zážitkem. Kapela se poprvé u nás představila loni na festivalu Rock Castle, a jak je vidět, má velký úspěch.
Tarja a Within Temptation: symfonická klasika
Silnými momenty festivalu byla také vystoupení dvou špičkových zpěvaček symphonic metalové hudby. Tarja, finská královna symfonického metalu, předvedla svou výjimečnou show zahrnující nové i starší skladby, mezi kterými nechyběly například Love to Hate, Nemo, Innocence, a jako poslední přišla na řadu dnes již naprostá klasika Over the Hills and Far Away. Dále už se chystala pódium nizozemská kapela Within Temptation s nezaměnitelným hlasem zpěvačky Sharon den Adel. Ti naplnili večer emotivními a silnými melodiemi. Následoval velký kontrast: brazilští thrash/groove metaloví Soulfly zakončili druhý den festivalu v divokém stylu. S Maxem Cavalerou v čele zahráli například songy: Back to the Primitive, Seek ‚n‘ Strike, Prophecy nebo Eye for an Eye a další hity, což diváci odměnili obrovským nadšením.
Druhá stage: Carpathia Castle a Hand Grenade
Na druhé stage se objevily další skvělé kapely, které si rovněž získaly pozornost fanoušků tvrdé hudby. Mimo jiné stojí za zmínku Carpatia Castle, kteří zahráli melodický gothický rock, nebo již hodně známí Hand Grenade, kteří na festivalu nebyli poprvé, a zároveň určitě ne naposledy. Celý den byl provázen teplotami kolem třiceti stupňů, ale to nijak neubralo na intenzitě metalového dne na Masters of Rock. Festival právě dospěl do své poloviny a fanoušci měli stále před sebou další dny plné tvrdé hudby a nezapomenutelných zážitků.
Text: Petr Hanč, foto: Honza Švanda
You must be logged in to post a comment.