Innersphere: Když zemi smáčí slzy bohů

Innersphere/foto: archiv kapely

Plzeňským ranařům Innersphere vychází nejnovější singl z chystané desky In the Shadow of The Sun, která bude prvním počinem pod hlavičkou nahrávací společnosti Smile Music Records.

Desátá skladba nového alba

Nejnovější singl je skladba, která dala kapele pocit a ujištění v tom, že je deska skutečně hotová: „Petrichor je poslední skladbou, která byla napsaná na nové album Innersphere. Nápad na tento motiv tehdy přinesl baskytarista Marek Hubocký, a bylo to natolik specifické a k albu padnoucí, že nedlouho nato se začalo tvořit a album bylo doplněno od desátou skladbu,” potvrzuje zpěvák Míra.

Petrichor: Slzy bohů

Ptáte-li se, co to ten „petrichor“ vlastně je, překvapením možná bude, že to všichni vlastně dobře víme: je to zemitá vůně deště po delším období sucha nebo při začínající bouři. Říká se jí petrichor z řeckého slova pro kámen (petra) a tekutina (īchōr), která měla kolovat v žilách řeckých bohů.

„Tematicky jsme pojali Petrichor jako nesčetné slzy bohů padající na zemi, smáčející svět lidí kvůli jejich počínání. Slzy dopadající na temena hlav samozvaných pánů, vládců, mocných i běžných lidí, kteří utvářeli svět a přetváří jej dále. Pliveme na předky a ty před nimi, pohrdáme vším živým, vytrháváme své kořeny, přepisujeme historii a ztrácíme se sami sobě. A to tak dobře, že zůstaneme pány prachsprosté pustiny… nezbude nic než jen prázdnota a zemitý pach vypařujících se slz,” pokračuje Míra.

Poetický námět s voláním po změnách

Ač má skladba poetický námět, v jejím progresivním vyznění se odráží ostrá kritika stávajícího stavu společnosti a v neúprosném vokálu naléhavost změn. Innersphere s chystanou deskou aspirují na to sesadit z trůnu nejen české deathmelodické stálice.

Text TZ a foto poskytnuty ag. Smile Music Records, video: YouTube.com