Monstrózní Lordi vyrazili na evropské turné, neopomenou Prahu a Ostravu

Lordi, Mana/foto: Honza Švanda

Finští strašáci Lordi rozjeli v polovině března evropské turné k albu Screem Writers Guild, které českým fanouškům představí v pražském klubu Roxy, a také v ostravském Garage Music Clubu.

Už od počátků své existence jsou Lordi jednou z nejsignifikantnějších kapel

Lordi jsou díky svým nezaměnitelným hororovým kostýmům, skvělé pódiové show s mnohými strašidelnými rekvizitami, pestré pyrotechnice, chytlavému hard rocku se zpěvnými refrény a častým vtípkům směrem k fanouškům jednou z nejunikátnějších kapel na rockové a metalové scéně. Vítězstvím na Eurovision Song Contest 2006 v Řecku se zapsali tučným písmem do povědomí fanoušků rockové muziky a jejich debutové album Get Heavy z roku 2002 bylo okamžitě velmi úspěšné. Lordi jsou, co se týče vydávání studiových alb, velmi aktivní. Před třemi lety kapela dokonce realizovala zdánlivě až bláznivý nápad vydat sedm alb najednou v rámci box setu, který pojmenovala Lordiversity. A už brzy se nám tato pětice monster, v jejímž čele stojí frontman a mozkem kapely Mr. Lordi, a která stále zdokonaluje svoji show ve všech možných detailech, představí v Česku hned dvakrát, a to v rámci turné k loňské desce Screem Writers Guild.

Další parádní turné čeká All For Metal, představí se i náhradníci Crimson Veil

Jako doprovod pro většinovou část tohoto turné si Lordi vybrali kapely All For Metal a Supreme Unbeing. Prvně jmenovaná kapela vznikla teprve před dvěma roky, ale svojí strhující show, bojovými kostýmy, chytlavým heavy metalem a texty o severské mytologii si získala srdce fanoušků napříč generacemi. Velmi živo bylo třeba při loňském vystoupení této německo-italské šestice na Metalfestu, a to i navzdory tomu, že vystupovala krátce po poledni jako jedna z prvních kapel pátečního programu.

Druhou předkapelou měli být švédští maskovaní muži Supreme Unbeing, kteří však z osobních důvodů účast zrušiliNahradí je britští progresivní metalisté Crimson Veil. Ti nedávno vydali svoji první kompilaci skladeb, kterou nazvali Hex, a budou to právě oni, kdo odstartuje program obou českých koncertů.

Vstupenky jsou k dispozici, v nabídce je VIP Upgrade

Unliving Pictour Show ´24, jak Lordi své jarní tažení nazvali, nás zasáhne v pondělí 22. dubna v pražském klubu Roxy, o den později se pak tento hororový cirkus přesune do ostravského Garage Music Clubu. Po hudební i vizuální stránce nás opět čeká nezapomenutelná show, která na rockové a metalové scéně téměř nemá obdoby. Vstupenky jsou k dispozici na webu festivalu Masters of Rock. Na webu kapely je pak možnost zakoupit VIP Upgrade, který vám spolu se vstupenkou umožní setkání a foto s celou kapelou Lordi.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com