Machine Head zahájí evropské turné, v červnu zamíří i do Prahy

Machine Head, Robb Flynn/foto: Honza Švanda

Po necelých dvou letech přivítáme v Praze americkou groovemetalovou veličinu Machine Head. Ta tentokrát přijíždí jako headliner, případné předkapely budou teprve oznámeny.

Během devadesátých let patřili Machine Head mezi pilíře metalu, jejich nejnovější album sklízí pouze slova chvály

Před dvěma lety odehráli Machine Head úžasný koncert v pražské Tipsport areně spolu s Amon Amarth, tentokrát budou mít hlavní slovo.

Jako jedna z předních groove-thrashových kapel udávala počátkem devadesátých let tahle čtveřice kolem kytaristy a frontmanna Robba Flynna směr metalovému žánru, přestože ten se zdál být tou dobou na relativním ústupu.

Už jejich první alba Burn My Eyes (1994) a The More Things Change… (1997) byla velmi úspěšná a Machine Head už v těchto letech hráli s takovými legendami jako Slayer nebo Napalm Death. V jejich tvorbě je cítit i silný vliv nu metalu. Robb Flynn je sice znám svou prudkou povahou a občasnými spory se svými bývalými spoluhráči, stále je to však borec na svém místě a hnacím motorem této nezastavitelné groovemetalové mašiny je už dobrých čtyřicet let. V předloňském roce jsme se od Machine Head dočkali už jejich desátého alba Of Kingdom and Crown, kterým se kapela dostává do své dosud nejlepší formy. Nejen toho album, ale i nového kytaristu nám kapela už brzy představí v pražském Foru Karlín. Machine Head se totiž nedávno rozloučili s Waclawem Kieltykou, který se chtěl plně věnovat své kmenové kapele Decapitated.

Evropské turné brzy začne, pražské Forum Karlín čeká pořádná metalová nálož

Machine Head odstartují své evropské turné už 2. června v nizozemském Da Groningenu, do Prahy se přesunou v pondělí 10. června, kde ve Foru Karlín odehrají průřez tím nejlepším ze své tvorby. Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Koncert pořádá agentura Octopus promotion.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com