Amaranthe a Beyond the Black: Ženy za mikrofonem míří do Zlína

Amaranthe, Elize Ryd/foto: Honza Švanda
Polovina letošního října se ponese v duchu ženského elementu. Evropská pódia brázdí spojení kapel Amaranthe a Beyond the Black s jejich doplňujícím line-upem a speciálními hosty. Jedna z jejich zastávek bude také patřit Česku.

Déle slibované turné je konečně tady

Švédsko-dánské modern metalové Amaranthe už netřeba českým fanouškům představovat. Těší se u nás velké oblibě, a přestože jejich řady nedávno opustil growler/zpěvák Henrik Englund Wilhelmsson, kapela nelení a vydává se napříč Evropou na slibované turné. To v minulosti muselo být odloženo na letošní podzim a datum chystaného koncertu se nezastavitelně blíží. Prázdné místo po Henrikovi na turné prozatím zaujímá host, zpěvák Richard Sjunnesson, známý svým působením v kapelách Sonic Syndicate a The Unguided. A aby parta kolem krásné zpěvačky Elize Ryd své fanoušky na turné ještě více navnadila, posílá jim videoklip a skladbu Find Life. Jedná o první singl vydaný od Henrikova odchodu.

Nové album Beyond the Black

I jejich společníci na výpravě, němečtí Beyond the Black se zpěvačkou Jennifer Haben, mají fanouškům, co nabídnout. Na cestě mají nové album, které se zaručeně chystají představit fanouškům ve Zlíně. Album ponese jednoduše název Beyond the Black a spatřit světlo světa by mělo v lednu příštího roku. Z něj jsme prozatím měli možnost slyšet například skladby Reincarnate nebo novější Winter is Coming.

Další dámy na scénu

Vedle nich se tu také ukáží speciální hosté s dalšími půvabnými dámami. Těšit se můžeme na symfonic metalové Ad Infinitum s Melissou Bonny a tvrdší zástupkyně metalu, Butcher Babies s frontmankami Heidi Shepherd a Carlou Harvey až z daleké Kalifonie.

Vyprodáno!

Jak to těmto kapelám funguje společně naživo, se budeme moci přesvědčit už 29. října ve zlínském klubu Masters of Rock Café. Koncert si vzala na starost agentura Pragokoncert, která u nás pořádá festivaly Masters of Rock, Metalfest a nověji Rock Castle. Koncert je zcela vyprodaný, a pokud tedy již nejste majitelem vstupenky z dřívějšího předprodeje, musíte doufat v některého prodávajícího fanouška, který se nemůže zúčastnit.

Text: Šárka Vlachová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com