Pavel Hanus a Anežka Štenclová se modlí Litanií za lásku

Pavel Hanus a Anežka Štenclová/foto: Tom Digaz

Hudebníci Pavel Hanus a Anežka Štenclová si troufli na netradiční hudební spolupráci. Nyní nám představují svou novou společnou rockovou baladu s názvem Litanie za lásku. Singl byl vydán 23. května 2023 a přináší posluchačům emotivní příběh o ztracených snech, nedořešených slibech a odhodlání jít dál. Skladba zároveň vyjadřuje touhu vrátit se zpět v čase.

Originální nástrojové obsazení

Zajímavostí této skladby je neobyčejné obsazení jednotlivých partů. Kromě zpěvu Pavla Hanuse se do nahrávky zapojila také Anežka Štenclová, která do skladby vložila romantický akordeonový projev. Další významnou roli sehrál houslista Vašek Kolek, jehož nezapomenutelné housle dodávají skladbě unikátní zvuk. Kvalitní sound zajistil Petr Slezák, který se postaral o mix a mastering.

Zamilovaný klip z Jedové chýše

K písni Litanie za lásku byl také vytvořen videoklip, jehož dějová linie se odehrává v minulém století. Klip nám představuje příběh zamilovaných potulných umělců. Část videoklipu byla natáčena v prostředí ostravské Jedové chýše. Pokud chcete vědět, jak příběh dopadne, video připojujeme níže.

Deska je ve vzduchu

Kapela se však nezastaví pouze u jednoho singlu. Momentálně připravuje celé album, které plánuje vydat v období léto-podzim 2023. Fanoušci se tedy mají na co těšit.

Nové a zajímavé zážitky

Netradiční hudební spolupráce Pavla Hanuse a Anežky Štenclové nám přináší osvěžující rockovou baladu s originálním nástrojovým obsazením. Je skvělé vidět, jak se hudebníci odváží vybočit ze zaběhlých kolejí a přinášejí nám nové a zajímavé zážitky. Budeme se těšit na jejich nadcházející album a další překvapení, která nám připraví.

Text: Honza Švanda, foto: Tom Digaz, video: YouTube.com

Author