Setkání legend: v Praze spolu vystoupí Judas Priest, Saxon a Uriah Heep

Rob Halford, Judas Priest/foto: Honza Švanda

Koncem března příštího roku nás čeká v Praze vskutku unikátní událost. Budeme svědky vystoupení tří proslulých legend metalové a hardrockové scény: během jednoho večera totiž zahraje britský trojlístek ve složení Judas Priest, Saxon a Uriah Heep.

Britská ocel je stále ostrá jako břitva: Judas Priest pracují na novém albu

Všechny tři kapely z této trojice jsme u nás přivítali už loni. Judas Priest v čele s nestárnoucím Robem Halfordem opanovali Masters of Rock, jejich dechberoucí show přihlížel vyprodaný festivalový areál. Do sestavy skvěle zapadl nedávno příchozí kytarista Andy Sneap, který nahradil dlouholetého člena kapely Glenna Tiptona, jenž se v současnosti potýká s neurologickými obtížemi. A o tom, že to těmto heavymetalovým nestorům i po téměř pětapadesáti letech existence pořád šlape jako namazaný stroj, se opět přesvědčíme začátkem příštího jara. Judas Priest navíc intenzivně pracují na novém albu, kterého bychom se měli dočkat také již v příštím roce, a třeba se dočkáme nějaké té ochutnávky v podobě nového singlu.

Saxon vyráží na další turné k novému albu Carpe Diem

Také na britských heavymetalových veteránech Saxon se zub času stále nijak výrazně nepodepsal. V rámci loňského turné ke třiadvacátému studiovému albu Carpe Diem jsme je přivítali na Basinfirefestu, kde sestava kolem frontmana a posledního dosud aktivního zakládajícího člena Biffa Byforda nadělila fanouškům koncert plný nejznámějších skladeb jejich téměř padesát let dlouhé kariéry. Během let osmdesátých se tak trochu přetahovali se svými krajany Iron Maiden o pozici heavymetalové jedničky, stále si však uchovali svoji skromnost. Na celé kapele je silně znát radost z intenzivního koncertování. Navíc se oproti loňskému koncertu nemusíme obávat zmarů počasí, koncert Saxon si totiž užijeme přímo v pražské O2 areně.

Hardrockoví veteráni Uriah Heep nabízí pestrou škálu krásných balad a říznějších skladeb

Tak jako Judas Priest, i Uriah Heep už také oslavili půlstoletí své existence a v rámci těchto oslav zahráli koncem loňského roku v pražském Foru Karlín. Kytarista a jediný člen původní sestavy Mick Box avizoval, že stále má se svými spoluhráči spousty inspirace k nové tvorbě a svým jubilejním pětadvacátým studiovým albem Chaos & Colour, které vyšlo zkraje letošního roku, Uriah Heep ještě rozhodně neřekli poslední slovo. A my se příští rok rádi připojíme ke gratulantům, kdy k nám tito nestárnoucí velikáni přijedou jako hosté této parádní sestavy, které je dohromady více než 150 let!

Vstupenky stále k dispozici

Vstupenky na tento hvězdný trojkoncert, který se uskuteční v pražské O2 areně 29. března 2024, jsou již v prodeji v síti Ticketmaster a také na stránkách pořádající agentury Live Nation. Během večera zažijete trojici legend rockové a metalové muziky, jež se silnou měrou podílely na současné podobě naší oblíbené hudby.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author