Forrest Jump a Porta Inferi táhli na Prahu

Adél Valůšková/foto: Val Bujnošková

26. května proběhla předposlední zastávka Jeden Tým Tour kapel Porta Inferi a Forrest Jump, a to v pražském Vagonu. Zajímavé spojení kapel nás již poněkolikáté přimělo vydat se na místo činu.

Porta Inferi: angličtina převládá, čeština se dere na výsluní

Pro tento večer se role kapely otevírající koncert ujala Porta Inferi. Chlapci začali pěkně zostra songem Hunter, dále pokračovali svým osvědčeným setem obsahujícím písně jako One Life’s Enough, Phoenix a Warbringer. Nechyběly ani jejich doposud všechny české písně, ale stále převládaly anglické texty. Ke konci setu se na pódiu objevil Pepa Michálek, frontman Forrest Jump, a zahráli společnou skladbu Jeden tým, ke které se později přidali i zbylí členové jeho kapely. Na závěr přednesli Porta Inferi svou píseň Blacksmith, poklonili se všem fanouškům a poděkovali jim za přízeň.

Pestrý program Forrest Jump

Po bleskové výměně kapel spustila svůj playlist kapela Forrest Jump. Stejně jako předtím Porta Inferi, i oni do nás začali pumpovat metalovou energii. Začali skladbou Zapomenutý svět, později se k nim přidaly sestry Valůškovy, které vizuálně ztvárňují příběhy písní Maso, Hou, hou, maličká a Na křídlech nočních můr. Zakončení patřilo písni Zafúkané, coververzi Fleretu, při které přišli na pódium také kluci z Porty Inferi a Pepa jim postupně předával mikrofon, aby si také mohli zazpívat.

Lukáš Kroutil: Poslední koncert s Portou Inferi

Tour končilo následující den v Litvínově, a bohužel tam odehrál poslední koncert s kapelou bubeník Porty Inferi Lukáš Kroutil. Nezbývá než doufat, že jsme toto propojení neviděli a neslyšeli naposledy, i když s jiným mistrem bicích.

Text a foto: Val Bujnošková

Author