Vzkříšený Navar přichází se speedmetalovým singlem a klipem odkazujícím k našim dějinám

Navar/foto: Hana Mons Pecinová

Obnovená kapela Navar vypouští nový videoklip. Tentokrát došlo na speedmetalový nářez Pod křídly lva, otvírák loňského alba Návrat havranů. Skladba reflektující současný stav naší společnosti pojednává o tom, jak je důležité znát vlastní historii.

Zaměřit se na to, co nás spojuje

Autor skladby Jiří Rain (Sebastien, ex Citron, ex Kreyson) dodává: „Mám pocit, že jsme zapomněli táhnout za jeden provaz. Často s vypjatými emocemi těkáme mezi tématy, která nás rozdělují, místo abychom se zaměřili na to, co nás spojuje. Neznáme-li vlastní společné kořeny, je těžké smysluplně budovat společnou budoucnost.“ Toto téma bylo zpečetěno také v mottu alba Návrat havranů: „Tradice když pod studenou zemí hnijí, kráčíme disharmonickou symfonií…“

Zajímaví hosté na albu

Navar v této písni představují řízný metal. Textu dominuje historická tématika, ale je také protkaný stále platnými pojmy jako morálka, tradice, hrdost a čest. A samozřejmě láska, hybná to síla baladických songů. Na nové desce se představují také hosté Ota Hereš (Alkehol, Törr), Luboš Suchánek (Komunál) nebo Leona Šenková. O mix a mastering nahrávky se postaral světoznámý německý kytarista a producent Roland Grapow (Masterplan, ex Helloween).

TZ poskytnuta Smile Music Records, foto: Hana Mons Pecinová, video: YouTube.com

Author