Dny města Kladna: vrcholem bohatého programu byli Kabát

Kabát, Pepa Vojtek/foto: Petr Hanč

Druhý zářijový víkend se konaly na kladenském Městském stadionu Sletiště Dny města Kladna. Kulturní program byl pro návštěvníky připraven od pátku do neděle. Páteční a nedělní program byl zcela zdarma, sobota zpoplatněna symbolickým vstupným.

Pátek: Petr Bende a Petr Rezek

Páteční program zahajoval Petr Bende spolu s Filharmonií Hradce Králové, po nich divákům zpíval Petr Rezek s kapelou Nop Band.

Sobota byla vyprodaná

V sobotu byl vstup do areálu otevřen v jedenáct hodin a o dvě hodiny později už pořadatelé hlásili vyprodáno. Aby ne… Kdy se poštěstí zajít si na Kabát či Wanastowky za 50 Kč? Pro obrovský zájem se bohužel na některé zájemce o vstup už lístky nedostaly.

Sobotní program odstartoval vystoupením Verony, pokračoval show Kapitána Dema či setem slovenského rappera Kaliho. Od půl šesté program ozdobil pohodový koncert Janka Ledeckého s kapelou, diváci si vychutnali např. jeho léty prověřené hity Právě teď, Na ptáky jsme krátký, Proklínám i další…

Sobotní finále v režii Wanastowek a Kabátu

Po Jankovi přišla na scénu rocková legenda, která letos slaví 35 let v hudební branži, Wanastowi vjecy. Robert Kodym, Tomáš Vartecký, Štěpán Smetáček a Radek Havlíček odstartovali koncert peckou Andělé a pokračovali například songy Neděkujem vypadněte, Čaroděj, Otevřená zlomenina srdečního svalu, Sbírka zvadlejch růží, Nahá, Lži, sex & prachy, Tak mi to teda nandey nebo Bedna od whisky.

Po Wanastowkách přišla ten den poslední čekací pauza, a to na hlavní tahák městských slavností, kapelu Kabát. Ta koncert odstartovala krátce po půl deváté songem Banditi di Praga a do svého setlistu vybrala hity napříč svou letitou tvorbou. Nechyběly ani plameny, které šlehaly až do výšky stropu pódia. Pohled do publika napovídal, kdo byl hlavním tahákem hudebního programu slavností, v areálu se na koncert Kabátů sešlo přes patnáct tisíc lidí. Na pivo si pak člověk u stánku postál klidně i půl hodiny. Sobotu završil obrovský ohňostroj.

Neděle: autogramiáda hokejistů a kapela Traktor

V neděli si návštěvníci této akce mohli užít autogramiádu celého hokejového A-týmu Rytířů Kladno a od 16 hodin koncert kapely Traktor. Celou akci moderoval Vlasta Korec.

Text a foto: Petr Hanč

Author