Basinfirefest bude opět čtyřdenní, ve středu vystoupí Fear Factory a Brand of Sacrifice

Fear Factory/foto: Petr Hanč

Stylotvůrní Fear Factory se po vyprodané show v Meetfactory vrátí do České republiky na Basinfire – a to ve středu 26. června 2024; festival se tak rozšiřuje o jeden další večer.

Změna klíčového člena a zpěváka Burtona C. Bella byla jednou z nejvíce diskutovaných témat na metalové scéně v posledních letech. Odpověď na otázku, jak se kapela se změnou popasovala, je ale fanouškům již jisté známá – na výbornou! Milo Silvestro symbolicky představuje nové vedení kapely a je nejen znovuzrozením ikonického hlasu C. Bella, ale doslova „Novým Mesiášem“ této továrny na strach, ze které vyjede další soubor industriálních součástek plných moderního extrému, který k životu přivádí soundtrack dystopické postapo budoucnosti.

Ve středu je doplní také torontský deathcore kvintet Brand of Sacrifice. Ti se se svým dalším EP Between Death and Dreams posunuli opět o kus dál. S ještě filmovější produkcí, kterou dokreslují masivní chorály, brutální breakdowny a nemálo překvapení, je EP výjimečnou evolucí jejich zvuku. S novým EP a dalšími čerstvými singly Awaken in Ashes a Erease You je zřejmé, že kapela zahájila další, ještě svěžejší éru, ze které není cesty zpět.

Aktuální sestava Basinfirefest 2024 :

Cradle of Filth, Blind Guardian, Brand of Sacrifice, Fear Factory, In Extremo, Insomnium, Kataklysm, Halocene, Skálmöld, Suffocation, Sucidal Angels.

Text: TZ Basinfirefest, foto: Petr Hanč , videa: YouTube.com