Letní parket Výrava zve opět po roce na Rockové Velikonoce do Králík

Traktor/foto: Honza Švanda

Každoroční rockový a metalový mejdan tematicky pojmenovaný Rockové Velikonoce letos proběhne namísto velikonoční neděle netradičně na velikonoční Bílou sobotu. Těšit se můžeme na sedmero oblíbených českých kapel.

Tahounem akce budou letos Traktor, Harlej rozjeli druhé turné k nové desce

Patrně největší základnu fanoušků zde ze všech interpretů budou mít rockeři Traktor. Kapela vedená charismatickým frontmanem Martinem Kapkem sklízí stále větší a větší úspěchy na české rockové scéně, kupříkladu na jejich nejnovější album Sedmá strana kostky padaly jen pozitivní recenze. Než vyrazí v květnu na další pokračování turné Monster Meeting, zahrají nám to nejlepší ze své tvorby zde, v Kulturním domě v Králíkách.

První polovinu svého turné k novému albu Zatím je to dobrý zde zakončí Harlej. Po povedeném podzimním tažení republikou, na kterém byla dokonce řada štací vyprodaná, rozjeli Harlej další koncertní šňůru, jejíž součástí budou i Králíky. A třeba se dozvíme i něco o plánech, které kapela spřádá na oslavy třicátého výročí od svého vzniku v příštím roce.

Třinácté narozeniny zde oslaví Trautenberk, Krucipüsk se opět vrátí na východ Čech

Šťastných 13, tak pojmenovali klatovští Trautenberk krátké turné na oslavu svého nekulatého jubilea. Tím v těchto dnech zahajují letošní koncertní sezónu a dle svých slov se už nemohou dočkat, až opět budou bavit tisíce fanoušků svými veselými písněmi nejen z nejnovější desky Vzpoura kanců. Takže o pořádnou porci „tanz metalu“, legrace a vtipných scének rozhodně nebude nouze.

Stejně jako Harlej, i Krucipüsk rozjeli druhé turné ke své nové desce s poměrně rázným názvem HovnoZle. Bude to už jejich pátý koncert ve východních Čechách v rámci této šňůry, a právě Krucipüsk by v Králíkách měli být tím, kdo Rockové Velikonoce 2024 odstartuje. Zahráli zde i v rámci minulého ročníku.

Po roce přijede opět Doga, Alkehol si odskočí ze svého turné, program zakončí Morčata na útěku

Druhou kapelou, kterou jsme zde též přivítali vloni, bude hardrocková stálice Doga. Minulý rok si Izzi a spol. nadělili k pětatřicátému výročí kapely krátké turné po USA, kde ještě rok předtím na legendární silnici Route 66 natočili stejnojmenný videoklip. Avizovali též úpravu pódiové výpravy a nové koncertní rekvizity, takže si jejich novinky budeme moci vychutnat i v Králíkách.

A protože zde zajisté poteče pivo a další alkoholické dobroty proudem, nemůže zde chybět Alkehol. Kapela si do Králíků odskočí ze svého současného turnéArakainem, a opět nás pobaví svými skladbami o dobrém pití, jídle, ženách a vtipných příhodách ze života.

A stejně jako předloni, i tentokrát akci zakončí Morčata na útěku. Před dvěma lety vydala kapela novou desku Lída v akci, kde si opět Yetty, Mikesh, Dejan a Filipínec vzali na paškál řadu známých skladeb. A samozřejmě je předělali na vtipné a kontroverzní vály plné hospodských, sexuálních a všelijakých dalších peprných témat.

Vstupenky jsou k dispozici, očekává se opět vysoká návštěvnost

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream. Vedle dvojice výčepů by v KD Králíky měla být opět k dispozici také venkovní kuchyně s posezením, a dostatek parkovacích míst v nejbližším okolí. Každoročně se tu však sjede opravdu velký počet návštěvníků, proto pokud se chystáte přijet vozidlem, doporučujeme dorazit s předstihem.

Line-up akce:

13:00 – 14:20 hod. Krucipüsk

14:55 – 16:15 hod. Alkehol

16:50 – 18:10 hod. Doga

18:45 – 20:00 hod. Trautenberk

20:35 – 21:55 hod. Traktor

22:30 – 23:50 hod. Harlej

00:25 – 01:45 hod. Morčata na útěku

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com