Wacken slaví třicet let existence: Největší metalový festival byl opět vyprodaný za pár dní

Na samém konci Německa, ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, kolem vesniček Gribbohm a Wacken kousek od Hamburku, se otvírá brána do metalového ráje. Wacken Open Air se za dobu existence stal největším a nejslavnějším metalovým festivalem nejen v Evropě, ale i na celém světě. Letos přivítá jubilejní třicátý ročník.

Line-up: ti nejlepší z nejlepších

Letos 1. – 3. 8. se opět můžeme těšit na ty nejlepší z nejlepších. Line-upu vévodí takové veličiny jako Slayer, který jede své poslední turné. Na své si ale přijdou příznivci všech možných odnoží metalu: přijedou Anthrax, Parkway Drive, Testament, Uriah Heep, Bullet for My Valentine, Within Temptation, Equilibrium, Avatar, Hämatom, Jinjer, Krokus, Sweet, Santiano, UFO, Evergrey, Meshuggah, Delain, Eluveitie, Queensrÿche, Rage, Sabaton, či metalový recesista Leo Moracchioli vystupující pod značkou Frog Leap. To jen abychom namátkou jmenovali ty nejslavnější.

Z interpretů, kteří mají aspoň částečné české zastoupení, se tentokrát na Wackenu představí Cradle of Filth s bubeníkem Martinem „Marthusem“ Škaroupkou, na kytaru tu hraje i další český zástupce Marek „Ashok“ Šmerda. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na  Die Happy v čele s Martou Jandovou. Účast českých interpretů je vzácností, před pár lety však na Wackenu vystoupili tehdy ještě málo známí Dymytry.

Pětasedmdesát tisíc lístků je pryč za pár dní

Ceny vstupenek jsou, pravda, o něco vyšší než na tuzemské festivaly, ale to je zcela pochopitelné vzhledem k line-upu sestavenému ze špičkových kapel, kvalitě zázemí a prestiži festivalu. Zato je v ceně kemp.
Pro tento rok je však již vyprodáno. Prodej začíná vždy těsně po skončení festivalu na začátku srpna a všech 75.000 vstupenek zmizí během několika dnů.

Bazén a vlastní pivovod

Kdo někdy ve Wackenu byl, ví, že o návštěvníky je zde skvěle postaráno. Zázemí je na vysoké úrovni, samozřejmostí je vynikající catering. Velkým lákadlem a přidanou hodnotou je pak bazén nedaleko areálu. A věřte nebo nevěřte, před dvěma lety si Wacken zřídil dokonce vlastní pivovod – potrubí na zásobování festivalu pivem.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: archiv festivalu

 

Napsat komentář