Sabaton vydávají nový singl na počest Rudé armády

Sabaton

Hvězdní powermetaloví Sabaton, kteří si (nejen) u nás dokázali za posledních pár let vybudovat velkou základnu fanoušků, vydali 7. května nový singl, ve kterém oslavují hrdinství Rudé armády. Zároveň napjatě očekáváme, zda je budeme letos moci slyšet i u nás.

Repertoár inspirovaný válečnými událostmi

Tvorba kapely dává vzpomenout na mnoho válečných hrdinů. Byla to právě armáda Sovětského svazu, která během osvobozování Evropy od nadvlády nacistického Německa utrpěla největší ztráty a bez jejíhož hrdinství by „starý kontinent“ nejspíš ještě několik let zažíval období temna. A jak dobře víme, Sabaton v mnohých skladbách vzdávají hold hrdinům velkých bitev napříč celou světovou historií. Ať už se jedná o armádní letce z druhé světové války (skladba Aces in Exile), chrabrého švédského krále Gustava II. Adolfa vedoucího švédská vojska do třicetileté války (skladba Lion of the North) nebo třeba o hrdiny z bitvy u Thermopyl (skladba Sparta).

Moskva se nikdy nevzdá…

V pátek 7. května zveřejněný singl nese název Defence of Moscow a jeho text oslavuje obránce Moskvy, kteří svým hrdinstvím a neústupností prakticky ukončili německou bleskovou válku. Načasování singlu je symbolické, jelikož dva dny nato (9. května) se v Rusku slaví Den vítězství, tedy porážka nacistů ve druhé světové válce. Videoklip je příhodně sestaven z autentických filmových válečných záznamů. Zajímavostí je, že singl Defence of Moscow je vlastně coververzí písně ruského rockera známého jako Radio Tapok, který se doma proslavil coververzemi zahraničních rockových hitů, ty od Sabatonu nevyjímaje. Sabaton si dokonce střihli úsměvné cameo na začátku videoklipu jeho coveru hitu The Attack of the Dead Men a přizvali ho k účasti na moskevském koncertě turné The Great War.

 

Velmi limitovaná edice vinylů

Nový singl vyjde v limitované edici na sedmipalcovém vinylu a bude možné si ho předobjednat pouze mezi 7. a 9. květnem. Deska má exkluzivní červenou barvu a její B strana je ozdobena leptáním. Sběratelé raritních kousků by tedy neměli s objednávkou váhat!

Dočkáme se letos Sabatonu u nás?

Sabaton jsou potvrzeni jako headliner nového tuzemského festivalu Rock Castle, který je naplánován na víkend 19.-21. srpna v zámeckém areálu v Moravském Krumlově, kde nahradí již zaniklý festival Rock Heart. O tom, zda proběhne, můžeme vzhledem k současné situaci zatím pouze spekulovat, naděje však umírá poslední.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com