Již za deset dnů vyráží Protheus na své druhé sólové turné

Protheus/foto: Honza Švanda

Po téměř dvaceti letech v roli zpěváka Dymytry se Jan „Protheus“ Macků rozhodl ukázat svým fanouškům svou tvář bez masky a opět vyráží na turné se svým novým projektem. Turné začíná v půlce dubna v Teplicích.

Sólovka Závislosti vyprodukovala rádiové singly a je zlatá

Protheus se rozhodl se hudebně trochu zvolnit, ubrat na tvrdosti, více se věnovat melodii a textům – a také si trochu udělat radost. Výsledkem je první studiové album pojmenované Závislosti. Deska vznikala ve studiu BombJack pod vedením Václava Dreiseitla a skýtá řadu řízných i pomalejších skladeb plných sofistikovaných i dojemných textů, ve kterých Protheus dokazuje, že patří ke špičce svého oboru. Fanoušci nejvíce ocenili titulní skladbu Závislosti, v těsném závěsu pak song Ruda se mění ve zlato, který Protheus podle svých slov složil pro nejmenované město jako oslavnou skladbu pro příležitost otevření tamějšího nového náměstí. Obě skladby jsou pravidelně hrané na rádiích jako Rock Radio, Rádio Čas Rock, ale také na Frekvenci 1. Album se též tři měsíce po svém vydání stalo zlatým.

První Protheovo turné se setkalo s obrovským úspěchem, to letošní začíná již v polovině dubna

Když pak během podzimu minulého roku objel Protheus během prvního turné kulturní domy po celém Česku se svou novou sestavou muzikantů, nejspíše netušil, jak velký zájem u fanoušků rockové a metalové muziky vzbudí. Důkazem toho bylo hned několik vyprodaných koncertů a nepřeberné množství pozitivních ohlasů, kterými se plnily jeho sociální sítě. A brzy se na sólovou tvorbu tohoto sympaťáka můžeme opět těšit naživo. Protheus totiž v polovině dubna naváže na úspěšné loňské turné další šňůrou koncertů, která zahrnuje celkem 11 zastávek. Vstupenky na všechny tyto štace jsou již v prodeji v síti Ticketstream.

Sestava kapely:

Jan „Protheus“ Macků – zpěv, kytara, klavír
Filip Litera – kytara, vokály
Miloš „Mimi“ Knopp – kytara, vokály
David Csenge – baskytara, vokály
Dominik Reissaus – bicí

Zastávky Závislosti Tour 2023:

14.04. – Teplice – Knak Klub
15.04. – Mariánské Lázně – Club Na Dvorku
22.04. – Pelhřimov – Kulturní dům Máj
28.04. – Liberec – Bunkr Music Club
29.04. – Trutnov – UFFO
05.05. – Krnov – Kofola Music Club
06.05. – Vysoké Mýto – M-Klub
07.05. – Přerov – Městský dům
12.05. – Kolín – MSD
13.05. – Písek – Kulturní dům
26.05. – Třebíč – Club Roxy

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com