Lucie v O2 areně: Návrat za ikonickým albem do devadesátek

Lucie, David Koller/foto: Petr Hanč

Nedávno jsme Vám nabídli foto report z koncertu Lucie v brněnské Winning Group Areně a teď to sjedeme ještě jednou z pražské O2 areny. Oslava 30 let alba Černý kočky mokrý žáby bohužel nečítala 28 koncertů jako původní stejnojmenné turné z roku 1994, tři loňské megakoncerty však fanoušky potěšily možná ještě více.

Velké haly Lucii sluší, a tak jí ta naše největší nemohla ve sbírce chybět, rezervovala si ji na 7. prosince. Jako předkapela vystoupilo ryze dámské seskupení Vesna, které loni zastupovalo Česko na Eurovizi 2023.

Vystoupení Lucie odstartovalo ve 20:30 hod. Na úvod si dramaturg oslavy připravil projekci dnes už historických okamžiků kapely (předávání cen za album, rozhovory s fanoušky atp.), která probíhala na bočních obrazovkách za zvuků skladby Dráhy těla. Po jejím skončení se rozsvítila stage a za zvuků intra první skladby z oslavovaného alba Krev a r’n’r na ni nastoupila kapela.

První se slova ujal David Koller a popřál vyprodané hale dobrý večer. Na jeho interakci s publikem na téma: „Kdo si pamatuje devadesátky, ten je vlastně vůbec nezažil…“ navázal Robert Kodym, který připomněl, že album bylo natočeno před třiceti lety a tento večer si ho spolu s fanoušky opět užijí naživo. Přivítal všechny v devadesátkách a David jen dodal: „Vítejte v Lucerně!“ Proč v Lucerně? Ve Velkém sále Lucerny se totiž odehrál jeden z koncertů v roce 1994 a rozložení stage v O2 areně tento koncert kopírovalo.

Na takovém mejdanu samozřejmě nemohla chybět ani skvělá Lenka Dusilová. No a za zpěvu: „Všechny známý ksichty, půjdou s náma dál, jestli nejsi mrtvej, tak ses neposral,“ se rozjel pořádný mejdan. Album bylo odehráno v pořadí tak, jak bylo před 30 lety nahráno, jen v úvodu zmiňované Dráhy těla byly vynechány živě. Po odehrání alba Černý kočky mokrý žáby se vyprodaná O2 arena dočkala i dalších největších hitů Lucie od prvního alba až po to nejnovější.

Pokud si budete chtít atmosféru koncertů kapely Lucie užít i letos, bude k vidění i slyšení na putovním festivalu Hrady CZ.

Text a foto: Petr Hanč