Amaranthe, Beyond The Black, Butcher Babies, Ad Infinitum: ve Zlíně byly metalové divy k nezastavení

Butcher Babies, Carla Harvey/foto: Petr Hanč

Klub Masters of Rock Café poslední říjnovou sobotu hostil čtveřici kapel, které mají v popředí krásné a talentované zpěvačky. Do Zlína zavítaly kapely Amaranthe a Beyond the Black na svém společném turné. Doprovod jim dělaly skupiny Butcher Babies a Ad Infinitum.

Vyprodáno

Čtyři zvučná jména, čtyři různá vystoupení a vyprodáno. Přesně tak vypadal večer 29. října ve zlínském Masters of Rock Café, jež proslulo jako rocková hospoda a klub v jednom. Sem na společném a dvakrát odloženém co-headline turné zamířili Amaranthe a Beyond the Black, kteří svým fanouškům předem avizovali, že se mohou těšit na něco speciálního.

Ad Infinitum: První dáma na scéně

Večer odstartovala švýcarsko-německá symfonic metalová kapela Ad Infinitum se zpěvačkou Melissou Bonny přesně v 19 hodin. Světla v klubu potemněla a při prvních tónech skladby Unstoppable se skupina přiřítila na pódium. Celý koncert byl od počátku v režii zpěvačky Melissy Bonny, jež na první pohled působí jako křehká drobná dáma. Ve svém hrdle však skrývá silný growl, který se ve Zlíně nebála předvést, roztleskávala publikum a házela hřívou. Ad Infinitum svůj půlhodinový set poskládali z nejznámějších skladeb své kariéry. Zazněly skladby jako Afterlife či I Am the Storm.

Butcher Babies: Dvojitý pěvecký nářez

Zástupcem tvrdší odnože metalu se stali kalifornští Butcher Babies, kteří přišli v pořadí jako druzí. V jejich čele působí dvě zpěvačky, Carla Harvey a Heidi Shepherd, jež jsou bezesporu největšími taháky souboru a nejednomu fanouškovi způsobily husí kůži v momentě, kdy společně growlovaly do mikrofonu. Obě dámy se nebojí pořádně to na pódiu rozbalit: během celého setu pobíhaly z jedné strany pódia na druhou, skákaly a komunikovaly s fanoušky. Největší úspěch zaznamenaly skladby Monsters Ball, Yorktown či nejnovější Best Friend, během které si Heidi a Carla vzájemně vyznaly nekonečné přátelství.

Beyond the Black: Zima se blíží

V momentě, kdy bylo pódium přestavěno pro další show, celý klub potemněl. Za doprovodu blikajících světel v zadní části a husté mlhy se na pódiu objevili Beyond the Black s úvodní písní Is the Anybody Out There? Zpěvačka Jennifer Haben oděná v černých minišatech předstoupila před publikum se dvěma svítícími tyčemi v rukou, které doplňovaly světla na pódiu a vytvořily tak originální efekt. Už v tuto dobu panovalo v klubu neúprosné vedro, ale fanoušky to rozhodně neodradilo a skvěle reagovali na pozitivní energii celé kapely.
Beyond the Black mají na cestě novinku, která by měla vyjít v březnu příštího roku, a tak ve Zlíně nesměly chybět v setlistu i nové singly. Mohli jsme slyšet nové písně jako Winter Is Coming a Reincarnation, či starší Songs of Love and Death a Hallelujah, během nichž Jennifer několikrát změnila outfit. Během skladby Human měla na sobě dokonce černou korunu a masku, která se objevila i ve videoklipu.

Amaranthe: skákala celá hala

Hlavní show přinesli Amaranthe ve tři čtvrtě na jedenáct večer. Svůj hodinu a půl dlouhý set zahájili skladbou Fearless, během které se na pódiu postupně objevovali jednotliví členové souboru. Následovaly další pecky Viral a Digital World, při kterých už začala skákat celá hala. Zpěvačka Elize Ryd předváděla svůj čistý hlas a před fanoušky ve svém třpytivém overalu poskakovala po pódiu a tančila. Po odchodu growlera/zpěváka Henrika Englunda Wilhelmssona si kapela na turné pozvala hosta, zpěváka Richarda Sjunnessona, známého svým působením v kapelách Sonic Syndicate a The Unguided, aby prázdné místo prozatím zaplnil, a nutno říci, že jeho hlas ke kapele skvěle sedl. Ani třetí hlas kapely, zpěvák Nils Molin, nezůstával pozadu. V kytarových pasážích se nebál házet svou „lví hřívou“ a fanynky v předních řadách k němu hladově zvedaly své ruce.
Podstatnou část své show postavili Amaranthe na své poslední řadovce Manifest z roku 2020, avšak nechyběly ani starší z skladby z dřívějších alb. Klubem zazářila světýlka mobilních telefonů při pomalejších písních Crystalline a Amaranthine. V závěru koncertu se Amaranthe bohužel potýkali také s technickými problémy, kdy doslova „odpálili“ reproduktory v půlce klubu a zvuk jim moc dobře nefungoval. Při přídavku, který si fanoušci vytleskali, tak nebylo v předních řadách bohužel téměř nic slyšet. Kapela se k tomu však postavila čelem a show dohrála s úsměvem na tváři.

Text: Šárka Vlachová, foto: Petr Hanč